Ellen & Sven

Klantenverhaal Danneels Heist-op-den-Berg Sven en Ellen
Ellen & Sven

NIEUWBOUWWONING 2026

De zoektocht van Ellen en Sven naar een eigen woning begon met één heel concrete wens: ruimte voor een hond. In hun huurappartement was dat niet zo vanzelfsprekend. Hun wensenlijstje was duidelijk: een tuin, een groene omgeving én vooral een woning die energetisch helemaal klaar is voor de toekomst. 

Toen ze het nieuwbouwproject in Heist-op-den-Berg van Danneels ontdekten, vielen de puzzelstukjes snel op hun plaats. “We waren eigenlijk nog niet zo lang aan het zoeken. Toen we hier kwamen kijken, keken we elkaar aan en we dachten meteen: ja, we doen het.”

“We wilden vooral een woning waarvan we wisten: alles is in orde. We zijn hier gelukkig.”

Ellen

Klaar voor de toekomst

Ellen en Sven hadden geen lange wenslijst. Veel licht en grote ramen waren mooi meegenomen, maar belangrijker was dat de woning klaar was voor de toekomst.

Een renovatie wilden ze bewust vermijden. Ellen zag van dichtbij hoeveel tijd en energie dat kan vragen. Ze kozen liever voor een woning waar alles meteen goed zat en professioneel uitgevoerd werd. “We wilden gerust inboeten op ruimte of op andere wensen, zolang we maar gerust konden zijn dat alles in orde was.”

Energiezuinigheid stond hoog op de lijst. Hun woning is uitgerust met een geothermische warmtepomp, vloerverwarming en zonnepanelen. Dat geeft niet alleen comfort, maar ook een gerust gevoel. “Het is fijn om te weten dat je voor een groot stuk zelf in je energiebehoefte kunt voorzien.”

Dat comfort hebben ze meteen ervaren. Het koppel verhuisde midden in een hittegolf. “In twee weekends hebben we hier geschuurd, een primer gezet én de volledige verhuis gedaan. Op voorhand waren er vrienden en familie die zeiden: met die warmte weet ik niet of ik dat zie zitten. En terecht. Maar dankzij de passieve koeling is dat eigenlijk heel goed gelukt.”

“We komen uit een appartement en hebben nu zelfs ruimte over. Er is nog ruimte om te groeien.”

Sven

Groen én dichtbij alles

Ook de ligging bleek precies te bieden wat ze zochten. “We hebben hier eigenlijk het beste van beide kanten.

Vlakbij ligt een groot groen gebied, de Averegten, waar we graag gaan wandelen. We hebben allebei een kantoorjob, dus dan is het fijn om even buiten te zijn,” vertelt Ellen.

“Tegelijk zitten we dicht bij het centrum voor boodschappen, om iets te gaan eten of de trein te nemen. Dat was voor ons belangrijk, want we treinen allebei naar het werk.”

Ook over de keuze van hun bouwlot dachten ze goed na. Ze kozen bewust voor een perceel waarvan de tuin achteraan breder uitloopt. En daar zit natuurlijk die toekomstige viervoeter voor iets tussen.

Want hoewel de hond de zoektocht naar een woning mee in gang zette, woont hij er voorlopig nog niet. “We wilden eerst goed geïnstalleerd zijn en alles in orde brengen, ook de tuin. Zodat we straks niet meteen met modderpootjes binnen zitten.” Het hondenluikje hebben we al. Nu de hond nog.

Wellnessgevoel

Na twee maanden voelt de woning steeds meer als thuis. Voor Ellen is de leefruimte haar favoriete plek, met centraal de keuken waar ze samen koken, zitten en praten.

Sven geniet dan weer nog iedere dag van de ruime badkamer. “De eerste keer dat ik hier douchte, had ik echt een wellnessgevoel. Ik probeer daar nog altijd bewust van te genieten.” 

En binnenkort krijgt ook de tuin verder vorm. Dan ontbreekt er eigenlijk nog maar één ding om het plaatje compleet te maken: die langverwachte hond. 

Zou je Danneels aanraden?

Daar hoeft het koppel niet lang over na te denken. “Absoluut. De begeleiding tijdens het bouwtraject was top en ook de kwaliteit van de afwerking is heel hoog.”

Vooral wanneer vakmannen die bij hen over de vloer komen spontaan opmerkingen maken over de kwaliteit van bijvoorbeeld de ramen, geeft dat extra bevestiging. “Wij hebben daar zelf niet zoveel ervaring mee. Als mensen die er elke dag mee bezig zijn zeggen dat het goed afgewerkt is, stelt dat toch extra gerust.”